Jak rychle zhubnout 10 kg aneb pozor na úskalí

Nadváha, se aktuálně stává problémem číslo jedna, ve většině vyspělých zemí. Je to dáno především neustálým spěchem a stresem, s čímž se váže jídlo z fastfoodových řetězců, o jehož nezdravosti by se daly napsat knihy. Pokud se i vy chystáte rychle zhubnout například oblíbených 10 kilogramů váhy, určitě si nejdříve přečtěte tento náš článek.

Chcete poradit?

nechte nám na sebe kontakt

Držet dietu se pokouší každý den mnoho lidí. Většinu takových diet však čerpají z mnoha časopisů nebo internetových magazínů, kde se v každém dalším článku objeví další, která je skutečně zaručená a účinná. Pokud by to byla pravda, nebylo by přece nutné neustále přicházet s novou verzí, když by přeci jedna účinná úplně stačila. S jejich účinností to totiž není tak růžové, jak se zdá.


Není dieta jako dieta

Řada podobných diet (a že jich je v časopisech a po celém internetu skutečně spousta) má jednu společnou nevýhodu. Jsou totiž postaveny na hladovění, často až drastickém. Není totiž žádné umění minimalizovat příjem potravy a během krátké doby zhubnout 10 kilo. Pokud máte pevnou vůli, tak to určitě zvládnete. Problém však nastává v tu chvíli, kdy s podobnou dietou přestanete.

Vaše tělo si totiž během této diety navyklo na to, že nedostává téměř žádné jídlo, tedy ani živiny. Jakmile tedy začnete konzumovat opět standardně, vaše dělo udělá jednu logickou věc. Vše co sníte, tedy veškeré živiny, cukry a tuky si ihned začne ukládat. Dělá to z toho důvodu, že jsme ho natolik „vystresovali“, že se bojí další hladovky a ukládá proto, aby mělo v podobných případech odkud brát. Naše radost nad shozenými deseti kilogramy se během pár týdnů promění ve vztek, jelikož jsme stejnou, možná i vyšší váhu opět nabrali zpět. Celému tomuto principu se říká jojo efekt, a právě ten doprovází podobné diety.

Že podobné stavy znáte? Nejste jediní. Pojďte raději vyzkoušet to, co funguje.


Shodtě 10kg přirozeně rychle

Určitě si i vy nyní říkáte, jak tedy máte zhubnout, když podobné diety z dlouhodobého hlediska vůbec nefungují. Správná dieta totiž není založena na hladovění, ale na změně vašeho jídelníčku. Ta samozřejmě není nijak drastická, pouze je třeba vyloučit řadu nezdravých potravin jako sladké limonády, tučná jídla či sladké. Hlavním principem toho všeho je také pravidelnost. Tedy dostatek jídla po celý den, ideálně v pěti dávkách. Tak jako jsme změnili metabolismus v případě hladovění, tímto principem ho dokážeme změnit také. Tělo tak zjistí, že má během dne neustálý přísun jídla a živin, a tak nepotřebuje nic ukládat. Poté stačí přidat trochu pohybu, a naše uložené zásoby se začnou efektivně spalovat. Díky tomu samozřejmě dochází k výraznému úbytku váhy.


Proč nevyužít služby profesionála?

Samozřejmě každý z nás je jiný, každému funguje jeho tělo jinak a máme i jiný výdej energie. Větší výdej má rozhodně muž pracující na stavbě oproti ženě, která celou pracovní dobu tráví v kanceláři u počítače. Právě proto, aby byl váš jídelníček na hubnutí sestaven přesně na míru vašim potřebám, je vhodné využít služeb výživového poradce. Výživový poradce je totiž schopen na základě získaných a zjištěných údajů sestavit takový plán, který vám bude přesně sedět a vyhovovat. Jak z hlediska množství jídla a kalorií, tak z hlediska sportovních aktivit. Jenom tak dokážete fungování svého těla změnit natolik, aby dále nedocházelo k dalšímu ukládání tuků.

Velkou výhodou této metody je hlavně to, že je skutečně trvalá. Pokud se tedy ihned po skončení nezačnete ládovat tučným jídlem, sladkostmi a jinými kalorickými “bombami”, svou váhu si zcela jistě udržíte. Jedná se však o dlouhodobější proces, který přinese vytoužený a hlavně přirozený úspěch. Řada lidí však raději zvolí týdenní hladovění, po kterém kila opět naberou. A takto vyzkouší několik neúčinných diet v průběhu celého roku. Otázka je proč?

Chci opravdu zhubnout